KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016

Zarząd Fundacji

Zarząd Fundacji jest ciałem kierowniczym. Do jego wyłącznych kompetencji należą wszelkie decyzje związane z wydatkowaniem środków zgromadzonych na koncie Fundacji, jak również decyzje w sprawach przebiegu akcji społecznych, funduszy i innych programów realizowanych przez Fundację. Poszczególni członkowie realizują na stałe opisane niżej działania. W skład Zarządu Fundacji wchodzą następujące osoby:

1. Jerzy Natkański. Dyrektor Fundacji. Do jego kompetencji należy: kierowanie pracami Fundacji, zwoływanie i przewodniczenie zebraniom Zarządu, prowadzenie biura Fundacji, obsługa kont bankowych Fundacji. Był sekretarzem generalnym i viceprezesem Polskiego Związku Alpinizmu.Uczestnik wielu wypraw w Himalaje i Karakorum, w tym wypraw zimowych na Nanga Parbat, Netia K-2, i Makalu. Wszedł na Gashebrum II i Broad Peak. Pracował w Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
kierownik wypraw unifikacyjnych i przygotowawczych Polskiego Himalaizmu Zimowego na Manaslu /2012/, Dhaulagiri /2013/, Broad Peak Middle /2014/, K2 /2016 i 2017/.

2. Michał Bucholz. Zastępca Dyrektora Fundacji. Wspomaga Dyrektora w realizacji spraw związanych z obsługą konta bankowego Fundacji. Służy cennymi radami z zakresu prawa i księgowości. Wspinał się w Tatrach, Hindukuszu Afgańskim, Andach (Cordillera Huayhuash ),masywie Kilimandżaro i Himalajach. Od kilkudziesięciu lat działający społecznie w strukturach PZA, Fundacji Kukuczki i PTTK. Od 2004 roku jest vicedyrektorem zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki

3. Hanna Wiktorowska. Również wspomaga Dyrektora  w wypełnianiu jego zadań; posiada ogromne doświadczenie będące skutkiem wieloletniej pracy na stanowisku Sekretarza Generalnego oraz szefowej biura Polskiego Związku Alpinizmu, jak również na stanowisku Dyrektora  Fundacji. W obecnej kadencji członek Sądu Koleżeńskiego PZA.

4. Artur Paszczak. W przeszłości członek zarządu, od wielu lat członek komisji roboczych PZA (Wspinaczki Wysokogórskiej i Tatrzańskiej). Jest aktywnym wspinaczem, dokonującym przejść w Tatrach i górach Europy. Jeden z inicjatorów tzw. Porozumienia tatrzańskiego, oraz powstałej w jego wyniku Akcji Społecznej Tatry bez Młotka, którą kieruje i kordynuje w imieniu Zarządu Fundacji.

5. Wojciech „KANION” Grzesiok alpinista, instruktor wspinaczki, ratownik WOPR, trener outdoor. Medalista Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce. Członek Zarządu Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach. Współautor pierwszych wejść na przełęcze i szczyty w górach Tien-Shan. Autor nowych dróg wspinaczkowych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w rejonie Smolenia. Zdobywca Fitz Roy’a w Patagonii. Nominowany do prestiżowej nagrody „Kolosy 2007” za cykl podróży do Kirgizji i do nagrody „Kolosy 2008” za pierwsza w historii próbę opłynięcia jeziora Bajkał wpław.
6. Piotr Głowacki „Faraon ” viceprezes KW Katowice, wspina się zarówno w skałkach jak i w górach . Aktualnie realizuje autorski projekt “Korona Ziemi z rozrusznikiem” (rozrusznik serca ma od 1995r). Jego pasjami są ponadto podróże, żeglarstwo i fotografia. Wielotetni prezes a obecnie viceprezes Stowarzyszenia “Chałupa Chemików” prowadzącego schronisko turystyczne w Beskidzie Żywieckim. Członek Rady Fundacji od 25 maja 2014.

7. Aleksandra Surawska

Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan