KRS 0000084062

TY TEŻ MOŻESZ – projekt Bartka Michalaka

18.01.2019

Nazywam się Bartek Michalak. Mam 38 lat i głowę pełną Marzeń i pomysłów.

Parę lat temu (dokładnie 12.) byłem niezwykle aktywnym, sprawnym chłopakiem uprawiającym wspinaczkę górską oraz karate. Niestety, ale moje dalekosiężne plany i dalsze sukcesy i osiągnięcia sportowe zostały mi brutalnie odebrane na skutek choroby neurologicznej. Musiałem przejść trzy skomplikowane operacje i chociaż z choroby zasadniczej zostałem ostatecznie wyleczony, cała sytuacja spowodowała u mnie ogólną niepełnosprawność ruchową.
Po jednak dłuższym okresie załamania i frustracji, wziąłem się za rehabilitację, za pracę nad sobą itd. i bardzo dużo osiągnąłem i zamierzam osiągnąć jeszcze więcej.

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ ma na celu uświadomienie wszystkim dookoła, że mimo różnych problemów, jeśli się do czegoś mocno dąży, robi się to wytrwale i z zaangażowaniem można wielu, a wręcz bardzo wielu rzeczy dokonać. Mam duże problemy ruchowe i jestem niepełnosprawny. Fakt – nie wszędzie wejdę, ale nie znaczy to, że nigdzie i że mam teraz usiąść na tyłku i nic nie robić.

Stąd pomysł na Moją Koronę Ziemi i cała idea TY TEŻ MOŻESZ.

KZ od zawsze była moim Marzeniem.

Aktualnie, moja sytuacja i obiektywne problemy każą mi modyfikować różne rzeczy.

Chodzi mi więc o dotarcie pod wszystkie szczyty (łącznie z Everestem i Mt Vinsonem) należące do KZ. To karkołomne i niezwykle trudne zadanie. Nie tylko wymagające dużej sprawności fizycznej, ale i wielu zabiegów logistycznych. Łatwo zatem nie będzie.

CHCĘ ZOSTAĆ PIERWSZĄ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ NA ŚWIECIE, KTÓRA TEGO DOKONA.

Chcę przełamywać bariery wszelkie właśnie tam gdzie są one największe w myśl zasady, że TY TEŻ MOŻESZ, a że Polacy ogólnie w historii już wiele razy przełamywali liczne bariery i trudności więc tym bardziej wierzę że mi się to uda.

Mam za sobą bycie pod Mt Blanc. Pora więc na coś ambitniejszego. Co to będzie tym razem? Zobaczymy…

Chcę bardzo wyraźnie zaznaczyć, że choć w projekcie TY TEŻ MOŻESZ wątek niepełnosprawności i przełamywanie barier się naturalnie przewija, bardziej szukam zwykłego sponsora, może z jakiejś branży sportowej, outdoorowej (ale niekoniecznie), który zainteresuje się projektem TY TEŻ MOŻESZ na zasadzie POMAGAMY TEZ SPORTOWCOM NIEPEŁNOSPRAWNYM / WSPIERAMY INICJATYWY TEGO TYPU. Poza tym informacja „puszczona w świat”, że firma działa globalnie i każdy może być jej klientem jest zwyczajnie i pragmatycznie OPŁACALNA.

Oczywiście przewiduje tez prelekcje po wyprawie i różne relacje.

Wszystkich zainteresowanych udzieleniem mi pomocy zapraszam do kontaktu.

Podaje mój mail:

michalakbart@wp.pl

Wszelkie też ewentualne wpłaty z dopiskiem TY TEŻ MOŻESZ proszę kierować na konto pod numerem:

32 2490 1044 0000 4202 0006 7483

Dziękuję i górsko pozdrawiam

JAK WSTRZYMA CI KTOŚ DŁUGO POWIETRZE, ZACZYNASZ SIĘ DUSIĆ I KAŻDA KOMÓRKA TWOJEGO CIAŁA PRAGNIE ODDECHU I JEŚLI TAK WŁAŚNIE ZACZNIESZ PRAGNĄĆ SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA, TO WIEDZ ŻE DOPIERO TERAZ ZROBIŁEŚ/ZROBIŁAŚ KU TEMU PIERWSZY, ALE NIEZWYKLE ISTOTNY KROK.

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ objęty jest patronatem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

[Historia pewnego zdjęcia]

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan