KRS 0000084062

Pomoc Sławkowi Szyszce

31.01.2018

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uruchamia zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Sławomira Szyszki.

Sławek Szyszka ma 48 lat. Z zawodu jest ekonomistą. Zawsze prowadził aktywny tryb życia: turystyka wysokogórska i górska, narty, żeglarstwo (także morskie), pływanie (latem w akwenach otwartych), rower i inne. W maju ubiegłego roku miał wypadek na kursie wspinaczkowym –  złamał kręgosłup i uszkodził rdzeń kręgowy. Obecnie nie chodzi samodzielnie: przemieszcza się za pomocą wózka inwalidzkiego lub podpórki kołowej.

W związku z tym, że Sławek odbył już trzymiesięczną wstępną rehabilitację pooperacyjną, okres oczekiwania na jej kontynuację w specjalistycznych ośrodkach lub oddziałach szpitalnych, w których jest ona refundowana przez NFZ, wynosi do kilku lat. Według opinii lekarzy prowadzących leczenie Sławka: ortopedy i neurologa, istnieje dla niego szansa częściowego a nawet znacznego powrotu do zdrowia pod warunkiem szybkiego podjęcia indywidualnej rehabilitacji neurologicznej z zastosowaniem nowoczesnych metod i urządzeń (np. egzoszkielet, komora baryczna itp.). Tego typu rehabilitacja nie jest jednak refundowana przez NFZ i wykonywana jest wyłącznie w ośrodkach prywatnych. Miesięczny koszt takiej rehabilitacji kształtuje się od  ok. 7 (bez nowoczesnych maszyn i urządzeń) do 14 tysięcy złotych !

Sławek nie posiada środków na finansowanie prywatnej rehabilitacji.

Wpłat dla Sławka Szyszki można dokonać w nast. sposób:

a następnie wybierając wśród celów: „Pomoc  Sławkowi Szyszce”.

Dane do wpłat darowizn na cele statutowe Fundacji z zagranicy:

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A

02-593 Warszawa

BIC/SWIFT CODE : BIGBPLPWXXX

IBAN: PL 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze. W imieniu Sławka – dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.

Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan