KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016

Najlepsze filmy górskie, spotkania ze wspinaczami i ekipą #K2dlaPolaków - 8 grudnia rusza 14. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Aktualności >>

Polska, narodowa wyprawa na K2 będzie miała szczególne miejsce w programie Warszawskiego Przeglądu, który rozpocznie się już w ten piątek w kinie Wisła w Warszawie. Zaplanowano spotkanie z kierownikiem Krzysztofem Wielickim oraz z Januszem Gołąbem – kierownikiem sportowym ekipy #K2dlaPolaków. W spotkaniu weźmie też udział Leszek Cichy, uczestnik pierwszej wyprawy zimowej na K2 w sezonie 1987/88. Jako wprowadzenie wyświetlony zostanie najnowszy, świetny film Darka Załuskiego, poświęcony historycznej wyprawie 1987 r., bazujący na archiwalnych, nie publikowanych dotąd materiałach filmowych. Istotnym uzupełnieniem będzie prezentacja uczestnika tej wyprawy – Pawła Kubalskiego.

Organizatorzy imprezy gościć będą wspinaczy zaliczanych do ścisłej, światowej czołówki. Swoimi doświadczeniami z ekstremalnych wspinaczek podzieli się jeden z najlepszych wspinaczy wielkościanowych – Marcin Tomaszewski. Natomiast Marcin Dzieński, aktualny mistrz świata we wspinaczce na czas, opowie o swojej drodze do mistrzostwa.

Znaczącym punktem repertuaru filmowego będzie prelekcja świetnych filmów o tematyce górskiej i wspinaczkowej w tym nagrodzona na Krakowskim Festiwalu Gorskim „Mama” w reż. W. Kozakiewicza.

Tegoroczny Przegląd to także pokazy wykraczające poza świat wyczynowego alpinizmu powierzchniowego, takich jak niezwykła prezentacja Kasi Biernackiej o eksploracji meksykańskich jaskiń. Kolejnymi punktami programu będą spotkania z osobami, które po górach chodzą nie dla wyczynu, ale dla własnej satysfakcji. Bogusław Hynek w trakcie 33-dniowej wyprawy przeszedł w tym roku całe pasmo Pirenejów, a ponieważ z wykształcenia jest filmowcem, nakręcił przy okazji bardzo osobisty w wymowie film. Łukasz Kocewiak opowie o kilku samotnych lub organizowanych w małym gronie wyprawach na szczyty dostępne dla ambitnego turysty-górołaza, takie jak Aconcagua, Denali czy Pik Lenina, udzielając przy tym wielu cennych, praktycznych porad. Dla miłośników spektakularnych widoków górskich szczególnie polecamy pokaz Mateusza Waligóry, autora lubianej i nagradzanej książki TREK, o najpiękniejszych trekkingach świata.

Robert Celiński (LOTTO EXTREME 2015) wprowadzi nas w specyfikę najwyższego maratonu rozgrywanego u stóp Mount Everestu. Zobaczymy również niedawno wprowadzony do kin pełnometrażowy film Biegacze o trzech osobach, które przełamując własne bariery, startują w ultra maratonie na 240 kilometrów.

Całą imprezę zakończymy spotkaniem z Anną Kamińską – autorką bestsellerowej książki Wanda, o fascynującym i pełnym meandrów życiu Wandy Rutkiewicz. Jednocześnie będzie okazja poznać niektóre z postaci, które podzieliły się w tej książce swoimi wspomnieniami. Ten wyjątkowy wieczór autorski poprowadzi Leszek Cichy.

Tradycyjnie w holu kina Wisła będzie funkcjonowało stoisko z literaturą górską, będzie też możliwość zdobycia autografów gości Przeglądu, będących jednocześnie autorami książek.

więcej o imprezie: http://www.annapurna-info.pl/ Partnerem 14. Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Ostatnie zmiany: 05.12.2017 o 17:29

Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan