Beneficjenci Fundacji cz. 3 – Poszkodowani w górach i ich rodziny

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze.

Wśród beneficjentów Fundacji znajdują się między innymi: Olga Morawska z dziećmi – wdowa po tragicznie zmarłym w 2009 r. Piotrze Morawskim, Sylwia Bukowicka wychowująca samotnie córeczkę Bartosza Tomaszewskiego, który zginął tragicznie w rejonie Mont Blanc w 2010 r., Paulina Kozub – żona tragicznie zmarłego w Alpach w 2011 r. Wojtka Kozuba - samotnie wychowuje córeczkę Natalkę.

W minionych latach Fundacja aktywnie prowadziła i prowadzi zbiórki pieniędzy z przeznaczeniem dla poszkodowanych w górach. Nasza pomoc trafiła m. in. do: Maćka Stańczaka, Wojtka Wenty, Artura Pierzchniaka i wielu innych.

Wpłat dla rodzin tragicznie zmarłych polskich himalaistów oraz poszkodowanych w górach można dokonać w nast. sposób:

• Przekazując 1 % swojego podatku za 2013 rok wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego tj. 84062 z dopiskiem „Rodziny ofiar”.

• Wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji ze wskazaniem beneficjenta (np. Rodziny ofiar) Numer rachunku bankowego: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

• Przekazując darowiznę przez stronę Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego, klikając w link: http://www.fundacjakukuczki.pl//pages/darowizna.php

a następnie wybierając wśród celów: „Rodziny ofiar”.

Patrycja Konopka