KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Dawniej byłem czynnym sportowcem: lekkoatletyka , tenis , wind surfing , narty a przede wszystkim góry i wspinanie .
 
 
Obecnie od 30 lat jestem chory na stwardnienie rozsiane i poruszam się na wózku inwalidzkim , mieszkam z mamą która ma 90 lat .
 
 
W skałkach i Tatrach wytyczyłem wiele nowych dróg , które na ówczesne czasy były jednymi z trudniejszych.
 
Prowadzę stronę ze starymi zdjęciami z gór z tamtych czasów -  lojanci.org
 
Zgromadziłem na niej już prawie dziesięć tysięcy zdjęć .
 
Pozwala mi ona przypomnieć sobie czasy , gdy byłem sprawny i patrzeć z optymizmem w przyszłość , że może to ponownie wróci , wstanę z wózka i pójdę choćby na najprostszą i krótką wycieczkę w górach , a może nawet będę w stanie zrobić jakąś łatwą drogę wspinaczkową.
 
Stronę tę prowadzę dla wszystkich kochających góry , tych starszych aby przypomnieli sobie jak było wtedy fajnie i młodszych aby zobaczyli kawał historii i także tych nie związanych z górami z myślą , że może zarażę ich moją pasją . 
 
Będąc jeszcze zdrowym nie zdawałem sobie sprawy jaką wspaniałą może być prosta sprawa możliwości pójścia na spacer , myślę że jeszcze  to powróci .
 
Moje obecne leczenie i mojej mamy pochłania około 5000 złotych miesięcznie i aby było skuteczne powinno trwać przynajmniej dwa lata . Niestety nie jestem w stanie pracować i brakuje mi na to pieniędzy dlatego proszę Was o pomoc .  Każda nawet najmniejsza wpłata jest cenna .
 
Głupio mi i czuję się trochę jak żebrak , ale kiedyś jak byłem zdrowy to też starałem się pomagać potrzebującym . Mam nadzieję, że teraz Wy pomożecie mi. Zrzucając się na moje leczenie, zrobicie dobry uczynek, okażecie dobre serce i wsparcie bliźniego a tym samym poprawicie sobie nastrój i poczujecie się lepszymi .
 
Jest mi bardzo ciężko, mieszkam sam tylko z moją mamą , która ma 90 lat i nadal się mną opiekuje. Podziwiam ją za to, jest wyjątkową kobietą ale też brakuje jej już sił. Nie wychodzimy już w ogóle z domu. Zakupy przynosi nam sąsiadka. Czasem ktoś z opieki zajrzy, posprzątać. Ja jestem na wózku a mama nie ma go już siły pchać. Dużo czytam , interesuję się nowoczesnymi terapiami alternatywnymi , daję radę obsługiwać komputer ale bardzo potrzebuję wsparcia
 
Proszę udostępniajcie moje pismo możliwie co jakiś czas aby było cały czas w obiegu .
 
Z góry dziękuję przyjaciele 

Rysiek Pilch 

Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan