KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Janusz Gołąb i Marcin Kaczkan zdobyli K2!

31 lipca na wierzchołku K2 (8611 m) stanęli Janusz Gołąb i Marcin Kaczkan - członkowie wyprawy unifikacyjnej zorganizowanej w ramach programu „Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera”.

czytaj dalej
Polacy zdobyli Broad Peak (8051 m. n. p. m.)

24 lipca o godz. 9.20 czasu lokalnego, po 11 godzinach akcji Agnieszka Bielecka, Marek Chmielarski i Piotr Tomala zdobyli Broad Peak i bezpiecznie wrócili do obozu III a w kolejnym dniu do bazy.

czytaj dalej
Marcin Dzieński wywalczył drugie miejsce i pobił rekord Polski! na 3 edycji PŚ

Marcin Dzieński podczas 3. edycji Pucharu Świata w konkurencji na czas wywalczył świetne drugie miejsce i pobił rekord Polski! Bardzo dobrze biegała także Aleksandra Rudzińska, która wywalczyła 4. miejsce.

czytaj dalej
Ostatnie miejsce biwakowe przed lodowcem Baltoro - PHZ

Po dwóch dniach karawany, 17 czerwca, wyprawy osiągnęły Paju, ostatnie miejsce biwakowe przed lodowcem Baltoro. 18 czerwca wyprawy dotrą do Urdukas.

Polski Himalaizm Zimowy - Wieści ze Skardu

14 czerwca o godz 5 rano czasu środkowoeuropejskiego dotarła wiadomość od Marcina Kaczkana i Jurka Natkańskiego - kierowników wypraw na K2 i BPM:

czytaj dalej
Polski Himalaizm Zimowy - wyprawy K2 i BPM w drodze do Skardu

Z relacji Jurka Natkańskiego wynika, że obie wyprawy spotkały się w Islamabadzie z agencja trekingową, zrobiły zakupy i odbyły brifing w Alpine Club Pakistan. Wczoraj w nocy wyjechały autobusem do Skardu.

czytaj dalej
Pochylec I - informacja o zakończeniu prac

W ostatnich dniach praktycznie zakończyliśmy prace związane z poprawieniem "zaplecza socjalnego" dla wspinaczy odwiedzających Pochylec I w Ojcowskim Parku Narodowym.

czytaj dalej
Robert Celiński (LOTTO Extreme) ponownie najlepszym "obcokrajowcem" podczas Everest Marathon 2014!!!

Robert Celiński ponownie okazał się najlepszym "obcokrajowcem" podczas rozegranego 29 maja Everest Marathon 2014. To prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie i ekstremalne wyzwanie dla organizmu. Robert uległ tylko nepalskim szerpom. Drugie miejsce wśród "obcokrajowców" zdobył inny Polak - Radek Serwiński. Gratulacje dla naszych chłopaków!!!

czytaj dalej
Bo to historia, bo to marzenia, bo to historia godna przypomnienia…

27 czerwca w Chorzowie odbędzie się druga edycja Biegu dla Słonia – biegu upamiętniającego Artura Hajzera. Honorowym Partnerem wydarzenie jest Fundacja Wspierani Alpinizmu Polskiego im. Jego Kukuczki.

czytaj dalej
16- 18 maja - XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

 XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz odbędzie się w dniach 16-18 maja w salach Centrum Olimpijskiego w Warszawie

czytaj dalej
Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan