KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Laos i Filipiny - Ethnic and Climbing Expedition. Wesprzyj wyprawę na Polak Potrafi!

Ethnic and Climbing Expedition to wyprawa, która będzie składać z dwóch części, podróżniczej i wspinaczkowej. W jej skład wchodzą: Artur Pierzchniak, Łukasz Bartoszewicz i Kasia Nowocin. Na cały projekt zamierzają przeznaczyć około 4 miesięcy (styczeń-kwiecień 2015).

czytaj dalej
Jerzy Kukuczka 24 marca 1948 – 24 października 1989. Patron Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego zginął 25 lat temu

Jerzy Kukuczka urodził się w 1948 roku w Katowicach. Zginął w Himalajach 24 października 1989 roku. Był jednym z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Wejście na wszystkie 14 szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów, zajęło mu jedynie 9 lat. Dla porównania – pierwszy na liście, Reinhold Messner potrzebował na to 17 lat.

czytaj dalej
Program „Nasze Skały” oraz akcja poszukiwawcza „Zaginieni na Kazbeku” - największymi Beneficjentami wpłat 1% podatku za 2013 rok. Fundacja im. Jerzego Kukuczki dziękuje Darczyńcom.

Wiemy już jakie cele wskazali Darczyńcy w swoich deklaracjach podatkowych za 2013 rok. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uzyskała z akcji „1 %” podatku 255 477, 70 zł.

czytaj dalej
Pomnik pamięci tragicznie zmarłych w górach – wielka zbiórka na wielki cel

24 października minie ćwierć wieku od tragicznej śmierci Jerzego Kukuczki. Najsłynniejszy polski himalaista pozostał na zawsze pod Lhotse. Nie ma swojego grobu w rodzinnych Katowicach. Swoich mogił nie mają tutaj również: Henryk Furmanik, Andrzej Hartman, Rafał Chołda, Jan Nowak, Mirosław „Falco” Dąsal i Artur Hajzer. Wszyscy oni związani byli z Klubem Wysokogórskim w Katowicach.

czytaj dalej
Góra Birów - prace ekiperskie na Wielkim Murze

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wraz z instruktorami Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA i firmą AMC, w dniach 4-5 października przeprowadziła prace ekiperskie na terenie Góry Birów w Podzamczu. Unikalną metodą "powolnego wybuchu" (przy użyciu betonamitu) doprowadzono do dezintegracji wielkiej wanty przy starcie drogi "Pierwszy krok w chmurach".

czytaj dalej
Film w 3D o pierwszym wejściu na Mount Everest już w listopadzie w kinach!

21 listopada do kin 3D w całym kraju trafi wyjątkowy film o pierwszym wejściu na Mount Everest. *Everest poza krańcem świata* to niepowtarzalny dokument o pierwszym wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, jej fabularyzowaną rekonstrukcję oraz rewelacyjne ujęcia samego szczytu w technologii 3D.

czytaj dalej
Dodatkowy termin ubiegania się o dofinansowania z Fundacji Kukuczki

Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki podjął decyzję o zmianie terminów składania wniosków o dofinansowania z Funduszu im.Andrzeja Zawady. Dotychczasowy jeden termin rocznie / był to 15 stycznia /został zastąpiony dwoma: 15 września i 15 marca każdego roku. Wyjątkowo w 2014 roku jest to 15 października.

czytaj dalej
Andrzej Bargiel (LOTTO Extreme) zdobył ośmiotysięcznik na nartach! Jest rekord świata!

Andrzej Bargiel (LOTTO Extreme) zdobył na nartach Manaslu (8156 m n.p.m.) - ósmy pod względem wysokości szczyt na Ziemi. Zakopiańczyk pobił przy tym rekord świata w wejściu na wierzchołek nepalskiej góry.

czytaj dalej
Klaudia Buczek wicemistrzynią świata w boulderingu!

Świetny występ reprezentantek Polski na Mistrzostwach Świata w  hiszpańskim Gijon. Klaudia Buczek (AZS PWSZ Tarnów,) została wicemistrzynią świata, Aleksandra Rudzińska wywalczyła brązowy medal, a Edyta Ropek zajęła 4. miejsce. Daniło Bołdyriew w finałowym biegu ustanowił nowy rekord świata z czasem 5.60. Udany występ odnotował też Marcin Dzieński.

czytaj dalej
Spotkanie z Robertem Celińskim na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Maratończyk i biegacz ekstremalny Robert Celiński (LOTTO Extreme) zaprezentuje fotografie i filmiki ze swojej wyprawy i startu w Tenzing Hillary Everest Marathon.

czytaj dalej
Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan