KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
„Mój pionowy świat” Jerzego Kukuczki w nowym wydaniu

Poprawiona, wyjątkowa autobiografia Jerzego Kukuczki – „Mój pionowy świat” już w sprzedaży. Książka zawiera także wersją albumową.

czytaj dalej
Jak wydajemy Wasze pieniądze. Podsumowanie pracy Fundacji Kukuczki w II. półroczu 2014r

Zarząd fundacji podjął wiele istotnych decyzji finansowych. We wrześniu wspomogliśmy kwotą 3 000 zł leczenie Ewy Czuchry borykającej się z powikłaniami po wypadku w górach...

czytaj dalej
Rusza II edycja cyklu Góry Wartości.

Rusza II edycja cyklu Góry Wartości. 16 grudnia - spotkanie z Januszem Majerem.

czytaj dalej
„Każdy ma jakieś marzenia, a ja chcę tylko żyć normalnie”. Pomóżmy Pawłowi żyć ...

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki powstała między innymi po to aby nieść pomoc koleżankom i kolegom ze środowiska wspinaczy, którzy z powodów losowych pomocy tej potrzebują.

czytaj dalej
Pomóżmy Helenie i Jackowi odbudować spalony dom

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki udostępniła swoje konto do zbiórki wpłat darowizn na cel szczegółowy: "Pomoc dla Haliny i Jacka Czechów". Numer rachunku bankowego Fundacji: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611. Darowizn można dokonywać również poprzez przycisk "payU.pl” lub „PayPal" na stronie Fundacji, wybierając cel wpłaty: "pomoc Rodzinie Czechów".

czytaj dalej
Dzień Górski na Uniwersytecie Warszawskim

Zapraszamy w piątek 21 listopada na wyjątkowe spotkania!

czytaj dalej
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego przekazała 3 tys. zł. na leczenie Ewy Czuchry

Do czerwca 2012 roku Ewa uprawiała amatorsko wspinaczkę skałkową i górską, oraz narciarstwo wysokogórskie (startowała w zawodach, dwa razy była pierwsza w klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów a raz druga).

czytaj dalej
Komunikat PZA: Dofinansowania wypraw i wyjazdów sportowych w 2015

Polski Związek Alpinizmu przypomina, że w sobotę 15 listopada 2014 mija termin składania do Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA wniosków o dofinansowania.

czytaj dalej
Laos i Filipiny - Ethnic and Climbing Expedition. Wesprzyj wyprawę na Polak Potrafi!

Ethnic and Climbing Expedition to wyprawa, która będzie składać z dwóch części, podróżniczej i wspinaczkowej. W jej skład wchodzą: Artur Pierzchniak, Łukasz Bartoszewicz i Kasia Nowocin. Na cały projekt zamierzają przeznaczyć około 4 miesięcy (styczeń-kwiecień 2015).

czytaj dalej
Jerzy Kukuczka 24 marca 1948 – 24 października 1989. Patron Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego zginął 25 lat temu

Jerzy Kukuczka urodził się w 1948 roku w Katowicach. Zginął w Himalajach 24 października 1989 roku. Był jednym z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Wejście na wszystkie 14 szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów, zajęło mu jedynie 9 lat. Dla porównania – pierwszy na liście, Reinhold Messner potrzebował na to 17 lat.

czytaj dalej
Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan