KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Góra Birów - prace ekiperskie na Wielkim Murze

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" wraz z instruktorami Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA i firmą AMC, w dniach 4-5 października przeprowadziła prace ekiperskie na terenie Góry Birów w Podzamczu. Unikalną metodą "powolnego wybuchu" (przy użyciu betonamitu) doprowadzono do dezintegracji wielkiej wanty przy starcie drogi "Pierwszy krok w chmurach".

czytaj dalej
Film w 3D o pierwszym wejściu na Mount Everest już w listopadzie w kinach!

21 listopada do kin 3D w całym kraju trafi wyjątkowy film o pierwszym wejściu na Mount Everest. *Everest poza krańcem świata* to niepowtarzalny dokument o pierwszym wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, jej fabularyzowaną rekonstrukcję oraz rewelacyjne ujęcia samego szczytu w technologii 3D.

czytaj dalej
Dodatkowy termin ubiegania się o dofinansowania z Fundacji Kukuczki

Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki podjął decyzję o zmianie terminów składania wniosków o dofinansowania z Funduszu im.Andrzeja Zawady. Dotychczasowy jeden termin rocznie / był to 15 stycznia /został zastąpiony dwoma: 15 września i 15 marca każdego roku. Wyjątkowo w 2014 roku jest to 15 października.

czytaj dalej
Andrzej Bargiel (LOTTO Extreme) zdobył ośmiotysięcznik na nartach! Jest rekord świata!

Andrzej Bargiel (LOTTO Extreme) zdobył na nartach Manaslu (8156 m n.p.m.) - ósmy pod względem wysokości szczyt na Ziemi. Zakopiańczyk pobił przy tym rekord świata w wejściu na wierzchołek nepalskiej góry.

czytaj dalej
Klaudia Buczek wicemistrzynią świata w boulderingu!

Świetny występ reprezentantek Polski na Mistrzostwach Świata w  hiszpańskim Gijon. Klaudia Buczek (AZS PWSZ Tarnów,) została wicemistrzynią świata, Aleksandra Rudzińska wywalczyła brązowy medal, a Edyta Ropek zajęła 4. miejsce. Daniło Bołdyriew w finałowym biegu ustanowił nowy rekord świata z czasem 5.60. Udany występ odnotował też Marcin Dzieński.

czytaj dalej
Spotkanie z Robertem Celińskim na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Maratończyk i biegacz ekstremalny Robert Celiński (LOTTO Extreme) zaprezentuje fotografie i filmiki ze swojej wyprawy i startu w Tenzing Hillary Everest Marathon.

czytaj dalej
Lądek Trail – Bieg Himalaistów 20 września

Już po raz trzeci, w trakcie Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju odbędzie się bieg górski Lądek Trail na dystansie 7,5 i 15km. Zawody zaplanowane na 20 września doczekały się w tym roku drugiej nazwy: „Bieg Himalaistów”

czytaj dalej
Werdykt Jury Konkursu Filmowego 10. Spotkań z Filmem Górskim

Jury w składzie Michał Bukojemski, Augusto Golin, Krzysztof Kokoryn, Mirella Kurkowska i Piotr Pustelnik, postanowiło nagrodzić następujące filmy: ...

czytaj dalej
ZAKO BOULDER POWER – PUCHAR POLSKI W BOULDERINGU, ZAKOPANE 6-7 WRZEŚNIA

Ruszyły zgłoszenia do udziału w zawodach Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu ZAKO BOULDER POWER, które odbędą się w dniach 6 – 7 września w Zakopanem.

czytaj dalej
Janusz Gołąb i Marcin Kaczkan zdobyli K2!

31 lipca na wierzchołku K2 (8611 m) stanęli Janusz Gołąb i Marcin Kaczkan - członkowie wyprawy unifikacyjnej zorganizowanej w ramach programu „Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera”.

czytaj dalej
Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan