KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Janusz Adamski zdobył Mount Everest - pierwszy polski trawers

Janusz Adamski wszedł od północy na Mount Everest bez użycia dodatkowego tlenu z butli. Dodatkowo, jako 15 człowiek w historii i pierwszy Polak zszedł ze szczytu na stronę nepalską, dokonując trawersu góry.

czytaj dalej
New York Times o Polskim Himalaizmie Zimowym

Scaling the World’s Most Lethal Mountain, in the Dead of Winter For reasons of history and culture, Polish climbers are among the world’s most audacious. This winter, a group will attempt K2, the world’s most dangerous mountain.

czytaj dalej
Odsłonięcie tablic pamiątkowych pod Osterwą

W sobotę 3 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 na symbolicznym cmentarzu ofiar gór pod Osterwą na Słowacji, zostaną odsłonięte pamiątkowe tablice

czytaj dalej
1% dla KW Warszawa

Dzięki uprzejmości Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki możemy zbierać 1% na Klub Wysokogórski Warszawa.

czytaj dalej
Przekaż 1 % swojego podatku Naszym Skałom

To już ostatnie dni rozliczeń z urzędami skarbowymi zeszłorocznych dochodów. Wielu z nas wypełniając zeznanie podatkowe przekazuje 1% podatku na jakiś szczytny cel.

czytaj dalej
1 memoriał Janusza Nabrdalika

22 kwietnia bieżącego roku w Sport Poziom 450 w Sosnowcu odbędzie się pierwsza edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika, jednego z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternika, uczestnika pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse, a także założyciela firmy Lhotse produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe.

czytaj dalej
Alaska, Ruth Glacier – propozycja dołączenia do składu wyprawy

Zapraszamy młodych wspinaczy posiadających odpowiednie doświadczenie tatrzańskie i alpejskie do składania aplikacji na udział w wyprawie na Alaskę w rejon Ruth Glacier.
Preferowane są absolwenci GM PZA ale oferta skierowana jest do wszystkich wspinaczy w wieku do 33 lat, spełniających kryteria sportowe. Liderem zespołu jest Marcin Wernik.

czytaj dalej
XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz od 12 maja w Warszawie.

„Wanda, Jurek i góry” – to hasło XXIV Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, który odbędzie się w dniach 12-14 maja b.r. w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 /Centrum Olimpijskie/.

czytaj dalej
4 lata temu na stoku Broad Peak zginęli Maciej Berbeka i Tomek Kowalski. Pamiętamy

5 marca 2013 r. Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski, Artur Małek dokonali pierwszego zimowego wejścia na szczyt Broad Peak 8 047 m.

czytaj dalej
10. Katowicki Przegląd Filmów Górskich już od 3 marca w Kinoteatrze Rialto

W programie imprezy m. in. prelekcje filmów górskich oraz spotkania z polskimi himalaistami (Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki oraz Adam Bielecki).

czytaj dalej
Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan